Aptos Vakfı ile Jambo İş Birliği Yapıyor

Aptos Vakfı, Web3 ile gelişmekte olan ülkeleri güçlendirmek için Jambo ile işbirliği yapıyor.

Aptos Vakfı, gelişmekte olan ülkeleri dijital ekonomi ile birleştirme de çok başarılı olan pazar lideri Jambo ile güçlerini birleştirdi. Bu iş birliği, Afrika, Güneydoğu Asya ve Latin Amerika’daki gelişmekte olan ülkelerde bireyleri güçlendirmek için Web3 teknolojisinin fayda potansiyellerini göstermek amacıyla ortak bir vizyon üzerine kuruldu.

Bu ortaklık, Aptos’un yenilikçi blok zinciri teknolojisiyle Jambo’nun dijital bütünlük görüşünü birleştirerek, Web3’e erişimi ve eğitimini en çok fayda sağlayacak bölgelerde önemli ölçüde geliştirmeyi amaçlıyor. Aptos Vakfı ve Jambo birlikte, dijital katılımın önündeki engelleri kaldırmak, coğrafi veya ekonomik durumlarına bakılmaksızın herkesin Web3’teki gelişmelere erişebileceği ve bunlardan faydalanabileceği bir geleceği teşvik etmek için çalışmaya karar verdiler.

Bu işbirliğinin merkezinde, Afrika, Güneydoğu Asya ve Latin Amerika’daki kullanıcılar için dijital ekonominin erişebilir olması hedefiyle tasarlanmış uygun fiyatlı bir akıllı telefon olan JamboPhone’un tanıtımı yer alıyor. Sadece 99$ fiyatıyla 40’tan fazla ülkede satışa sunulan JamboPhone, bir telefondan çok daha fazlası; daha önceden yüklenmiş en çok tercih edilen Aptos ile uyumlu Petra wallet ve Jambo uygulaması ile Aptos ekosistemini keşfetmeniz için olanak tanıyacak.

JamboPhone deneyiminin asıl temeli olan Jambo Uygulaması, gelişmekte olan pazarların daha farklı ihtiyaçlarına göre hazırlanmış özellikler ve eğitim içerikleri ile Web3 ekosistemine kapsamlı bir giriş sunuyor. Merkeziyetsiz finans, oyun ve birtakım öğrenme araçları ile doğrudan kullanıcıların, bu deneyimi bir parmak mesafesine getirerek Web3 alanına katılmayı ve bu alanı güçlendirmeyi teşvik eder.

Geleceğe baktığımızda, Aptos Vakfı ve Jambo’nun iş birliği, Web3’ün küresel olarak güçlenme potansiyelini gerçekleştirme yolunda önemli bir adım olarak duruyor. Erişilebilirlik ve eğitime öncelik vererek, teknolojik ilerlemenin faydalarının herkes tarafından erişilebilir olmasını sağlamayı, daha bağlantılı ve güçlendirilmiş bir küresel topluluğun önünü açmayı hedefliyoruz.

Kaynak: Aptos Foundation Partners with Jambo to Empower Emerging Markets through Web3 | Aptos

10 Likes