Aptos ve Microsoft Web3'ün Küresel Erişimini Genişletiyor

Aptos ve Microsoft Web3’ün Küresel Erişimini Genişletiyor

Aptos Labs, web3’ü Aptos ağında daha erişebilir hale getirmek için Microsoft ile partnerlik yapıyor.

TL;DR:

  • Aptos Labs, web3’ü daha erişilebilir hale getirmek için Microsoft ile iş birliği yapıyor.
  • Aptos, inanılmaz derecede hızlı ve ölçeklenebilir blok zincirini dünyanın en erişebilir dijital deneyimlerini üretebilmek ve geliştirmek için Microsoft’un Azure OpenAI servisinin desteğini kullanarak kendi konumunu güçlendiriyor.

Bugün Aptos tarihinde önemli bir an yaşanıyor: Aptos Labs, yapay zeka ve blockchain teknolojisi ile dünyanın web3’e daha hızlı adapte olması için Microsoft ile iş birliği yapıyor.

Aptos Labs ile Microsoft’un ortaklığı, Microsoft’un yapay zeka uzmanlığı ve yüksek teknoloji altyapısı ile Aptos Labs’ın teknik ekibi ve son teknoloji blok zinciri ile birleştirerek web3 adaptasyonunun sürecinin daha kolay benimsenmesini sağlayacak. Aptos ve doğru iş ortaklarıyla birlikte yapay zeka ve blockchain teknolojisi güçlü bir takım oluşturuyor. Yapay zeka, blok zincirinin karmaşıklıklarını çözüp, blockchaini herkese erişebilir kolaylığa getirirken, blok zinciride yapay zekaya duyulan güvensizlik sorununa da şeffalığı ve güvenilir yapısıyla çözümler üretebilir. Sonuç olarak, merkeziyetsiz şeffaf bir internet kullanımına, önceliği kullanıcı olan net bir yol oluşturulabilir.

Aptos Labs’ın dünya çapındaki mühendisleri, blok zincirindeki en zor sorunlardan bazılarını güvenli bir şekilde büyük ölçekte çözdüler. Yetenek ve teknolojiyi bir araya getiren bu iş ortaklığı ile, Aptos ve Microsoft’un merkeziyetsizliğe olan kararlı bakış açıları vurgulanmaktadır. Bu iş ortaklığı, Microsoft’un teknolojisinden yararlanarak, destekleyici ve güçlendirilmiş bir geliştirici deneyimi yaratmaya çalışıp, web2’den web3’e sorunsuz geçişi kolaylaştıran teklifler sunacak:

Aptos Asistan - günlük internet kullanıcıları ve organizasyonlar için blok zincirini anlaşılır hale getireren, web2’den web3’e köprü görevi gören; sorumluluk sahibi, kullanıcı dostu ve güvenilir bir robot asistan. Aptos Asistan, kullanıcıların kendi dillerini kullanarak Aptos blok zinciri ile ilgili her türlü soruyu sorarak web3’ü daha kolay benimsemelerini ve geliştiricilerin Aptos kaynaklarına kolay erişimleri sayesinde rahatlıkla akıllı sözleşmeler ve merkeziyetsiz uygulamalar (dapps) oluşturmalarını sağlayacak.

Finans sektöründeki hizmetlere yönelik çözüm araştırmaları, kullanıcıların gelecekte tokenizasyon, ödemeler, merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) ve diğer ilgili temel işlevleri kullanarak pazara yeni ürünler sunmalarını sağlayabilir.

Move ile daha hızlı geliştirme- Aptos’un Move programlama dili akıllı kontrat geliştirme, birim testi, kod biçimlendirme ve doğrulayacı kanıtlara yönelik özellikleri destekleyerek geliştiricilere imkanlar tanıyacak.

Bu sadece bir başlangıç. Önümüzdeki aylarda Aptos Labs, Microsoft teknolojisinden yararlanarak yapay zeka ve web3 arasında daha da heyecan verici bağlantılar oluşturacak.

Aptos, altyapı araçlarını geliştirmeye ve validatörlerin Azure bulut altyapısına sorunsuz ve verimli bir şekilde bağlanabilmelerini sağlamaya öncelik veriyor. Bunu, Aptos blok zincirinin bir saniyenin altındaki sonuçlanma süresiyle (TTF) günümüzün en hızlı blok zinciri ağı olma statüsüyle birleştirdiğimizde, internetin gelecek nesili için olağanüstü kullanıcı deneyimleri yaratma, oluşturma ve bunlardan faydalanmaları için mümkün olan en iyi servisin Aptos’un karşılayacağı şüphesiz açıktır.

“Yapay zeka ve blok zincirinin birleşmesi, gelişen teknojiler arasında en ilginç kombinasyonlarından biri olduğunu ve hayatımızda dönüştürücü kullanım örnekleri sunabilir,” diyor Microsoft Yapay Zeka ve Yeni Teknolojiler Genel Müdürü Rashmi Misra. Aptos Labs’ın teknolojisini Microsoft Azure Open AI Servisi yetenekleriyle bir araya getirerek, kullanıcıların sorunsuz bir şekilde Web3’e geçmelerini ve yenilikçilerin yapay zeka kullanarak yeni heyecan verici merkezi olmayan uygulamalar geliştirmelerini imkan tanıyarak blok zincir kullanımını demokratikleştirmeyi amaçlıyoruz.”

Bizim için web3 her zaman kullanıcıların hayallerindeki deneyimlerle ilgiliydi - kendi kuralları olan yeni bir internet. Aptos Labs ve Microsoft iş birliğiyle Aptos ağında temel atıldı. İmkanlar sınırsız, yazılım araçları hazır.

Haydi başlayalım.

Kaynak: Aptos x Microsoft Expanding Web3 Global Access | Aptos

10 Likes