Aptos, Google Cloud'un Web3 Girişim Programına Katıldı

Aptos, Google Cloud’un Web3 Girişim Programına Katıldı

Google Cloud ve Aptos, Aptos topluluğuna altyapı geliştirmeye odaklanmaları için gereken desteği ve yazılım araçlarını sağlıyor.

TL;DR:

  • Aptos Foundation, Google Cloud’un Web3 girişim programına katıldı.

  • Aptos, Google Cloud ile genişleyen iş birliği sayesinde girişimcilere altyapı geliştirmeye odaklanma imkanı sunarak, insanları birbirine bağlayan platformları inşa etmelerine ve web3’ün geleceğini şekillendirmelerine destek veriyor.

Mainnet lansmanından aylar önce, Google Cloud ve Aptos, Aptos topluluğuna altyapı geliştirmeye, insanları birbirine bağlayan platformlar arasında köprü kurmaya ve web3’ün geleceğini teşvik etmeye odaklanmaları için gereken desteği ve yazılım araçları için ortak bir yolculuğa başladı. Google Cloud’un Aptos’ta bir validatör çalıştırmasından ortak düzenlenen hackathon’lara kadar, Google Cloud sadece Web3’ün potansiyelini tanımak ile kalmayıp, aynı zamanda web3’ü gerçeğe dönüştürmek isteyen çok değerli bir ortak oldu. Bu oluşan ruh ile, Google’ın Web3 başlangıç programına katıldığımızı duyurmaktan heyecan duyuyoruz.

Google for Startups Cloud Programı mevcut olan girişimler için, Web3 girişimleri; merkeziyetsiz uygulamalar, Web3 araçları, hizmetler ve daha fazlasını oluştururken altyapı yerine inovasyona odaklansınlar diye ihtiyaç duydukları teknoloji, topluluk ve kaynakları sağlıyor. Web3’e daha fazla geliştirici kazandırmak çok önemlidir, ancak Google gibi geleneksel teknoloji şirketleri ile Aptos gibi kaynaklar sağlayan zincirler arasındaki işbirliği de önemlidir. Bu işbirliği, startup’lar ve bağımsız geliştiricilerin projelerini birlikte çalışmaya uygun, performanslı ve yükseltilebilir şekilde oluşturmasına ve ölçeklendirmesine yardımcı olur.

Web3’ü adaptasyon vizyonunu birlikte paylaşmamıza ek olarak, geçtiğimiz yıl boyunca Google Cloud ile olan ortaklığımız, birkaç kilometre taşı oluşturdu. Bunlar arasında:

CLOUD TEKNOLOJİSİNDE ORTAKLIK

Aptos, henüz testnet aşamasındayken Google Cloud’u ilk iş ortaklarımızdan biri olarak Nisan 2022’de duyurdu. İlk birleşme sürecimizin önemli bileşenleri şunlardı: Aptos ağındaki geliştiricilere uygulamalarını oluşturmaları ve ölçeklendirmeleri için ölçeklenebilir, güvenli ve sürdürülebilir bir altyapı sağlamak temel görevimizdi. Ayrıca Aptos Labs şirket içi geliştirme operasyonları için Google Cloud Platform’u (GCP) kullanmaya başladı ve Google Cloud Platformunu kendi geliştirici topluluğu için Aptos nodelarının çalışabileceği en iyi yer haline getirmek amacıyla Google Cloud ile işbirliği yaptı.

KASIM 2022

İlk duyurumuzun çok olumlu karşılanmasıyla birlikte, Kasım ayında Token 2049’da sahnede paylaşacağımız bazı haberlerimiz vardı:

  • Google Cloud, Aptos ağına doğrulayan ve blok üreten bir node ile katıldı.

  • Google Cloud, Aptos verilerine erişimi genişletmek için BigQuery’de Aptos’u destekledi.

  • Google Cloud ve Aptos, şirket içi ekiplerin Aptos üzerinde uygulamalar yapacağı ve hızlı bir şekilde küresel çapta ölçeklenebilecek potansiyele sahip projelerin geliştirileceği hackathonlara birlikte ev sahipliği yapacak.

  • Google Cloud ve Aptos, Web3 girişimcilerini ve kurucularını desteklemek için milyon dolarlık bir fon ayırdı.

WEB3 GİRİŞİMCİ PROGRAMI

2023’ü “hedef yılımız olarak adlandırdık” Web3’ü daha fazla kitlelere ulaştırmak gibi anlamlı bir yolda çalışmaya devam ederken, Google’ın Web3 girişim programına katıldığımızı duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Bu program Web3 girişimlerine merkeziyetsiz uygulamalar, Web3 araçları, hizmetler ve daha fazlasını oluştururken altyapı yerine inovasyona odaklanmaları için gerekli teknoloji, topluluk ve kaynakları sağlar. Google Cloud ile bu ortaklık, Web2 ve Web3 arasındaki boşluğu kapatmak ve hem kullanıcılar hem de geliştiriciler için blok zincirinin benimsenmesini başarıyla sağlamak için çok önemlidir.

Web2 devi Google Cloud’un desteği, Aptos ve genel blok zincir topluluğu için önemli bir kilometre taşıdır. Google Cloud ile ortaklığımızın önümüzdeki yıllarda blok zincir teknolojisinde yeniliği ve gelişmeyi sürdüreceğine eminiz. Bu harika ortaklığın bir sonraki aşamasını heyecanla bekliyoruz.

9 Likes

Good news, thanks.

5 Likes

Thanks for the info sir

3 Likes

this is a really promising partnership, didnt know Mo was that well connected :clap:

3 Likes

Thanks for sharing fren

3 Likes